Slibinų ir vikingų kupinas pasaulis sužavėjo ne vieną jauną, bet ir vyresnį žiūrovą, tad buvo nesunku nuspėti, jog bus kuriamos 3 animacinio filmo dalys. Pateikiame jums negirdėtų ir įdomių faktų apie pirmąją šios franšizės dalį.
[powerkit_separator style=”dotted” height=”4″]
[powerkit_separator style=”dotted” height=”4″]
Pirmasis veikėjas pasirodantis ekrane – slibinas Bedantis. Jo siluetą galite išvysti praskrendantį žvaigždėtu dangumi, kol rodomas “Dreamworks” studijos logo.
Knygoje, pagal kurią pastatytas filmas, Bedantis buvo iguanos dydžio slibiniukas. Tačiau, filmo režisieriai norėjo, jog Hikapas galėtų užsokti jam ant nugaros, tad galiausiai buvo nuspręsta kurti kitokį nei knygos dizainą.
Garsai, kuriuos skleidžia Bedantis, bei elgesys ir asmenybė yra įkvėpti kačių, šunų bei arklių.
Bedančio dizainas labai primena ateivį Stitch iš filmo “Lilo and Stitch”. Tai galime susieti su faktu, jog filmo režisieriai taip pat dirbo ir prie šio animacinio filmo.
Kuriant filmą vienas iš animatorių tiesiog nusprendė priklijuoti rutuliuką lipnios juostos prie savo katės uodegos. Nufilmuota medžiaga vėliau buvo naudoti kuriant šį kadrą.
Animatoriai turėjo lankyti specialią “skraidymo mokyklą”. Tai yra reali mokymo programa, kurioje jie buvo mokomi skraidymo fizikos ir kaip skirtingi organizmai juda ore. Baigę šią mokyklą animatoriai netgi gavo diplomus.
Filmo metu, Hikapas gana griežtai pabrėžia, jog jis niekada negalėtų nužudyti slibino, nors kiti vikingai neretai giriasi tokiu pasiekimu. Tačiau, ironiškai, Hikapas yra vienintelis žmogus viso filmo metu parodytas užmušęs slibiną.
“Kaip prisijaukinti slibiną” filme galime išvysti ne tik daug kailinių detalių, bet ir vyrų su vešliomis barzdomis. Tačiau, jų animavimas yra vienas sudėtingiausių procesų. Vien tik sukurti virtualią Stoiko barzdą prireikė keletos mėnesių.
Garsus kuriuos skleidžia šis mažasis slibiniukas sukūrė ne kas kitas, o chichuahua veislės šuniui, vardu Paco. Vienas iš studijos garsistų išvydęs šuns šeimininkų sukurtą video, sukontaktavo su jais ir nusamdė mažąjį garso aktorių. Už darbą jam buvo sumokėta 100 JAV dolerių.
John Powell sukurtas įstabus garso takelis buvo nominuotas “Oskarui”. Viena iš dainų, “Romantic Flight” grojo šių metų “Oskarų” ceremonijos metu. Tuo metu ant scenos žengė aktoriai Jamie Foxx ir Jessica Biel paskelbti Geriausio garso takelio nominacijos nugalėtojo.
Norėdami sukurti kaip įmanoma didingesnį ir kinematografiškai išpildytą juostą, kūrėjai kreipėsi į 8 kartus “Oskarui” nominuotą Roger Deakins. Jis dirbo prie tokių filmų kaip “Skyfall”, “The Shawshank Redemption” ir “Prisoners”.
Viena iš focus grupių, kuriai buvo rodoma išankstinė filmo versija, buvo taip sukrėsta paskutinių filmo scenų, jog po to primygtinai prašė palikti Hikapą amputuota galūne. Vienas vaikas po peržiūros pasakė: “Nors jis ir daug prarado, jis sugebėjo įgyti gerokai daugiau.”
Astrid nėra veikėja iš knygos. Ji buvo specialiai sukurta šiai ekranizacijai.
Slibinai knygoje turėjo savo specifinę kalbą. Tačiau, norint juos paversti kuo panašesniais į gyvūnus, filme jiems buvo palikta tik fizinė komunikacija.
Kadras, kuriame Bedančio sparnas atidengia atsimerkiančią akį, iš tikro buvo animavimo klaida. Bet, ji suteikė reikiamo mistiškumo ir įtampos, kad buvo nuspręsta palikti ją galutiniame variante.
Hikapo skaitomas slibinų vadovas iš tikro yra parašytas įprasta anglų kalba, o po to išverstas į senovines runas.
Kiekvieną kartą prieš slibinui paleidžiant ugnį, galime pamatyti kaip jis įkvepiant renka dujas. Tačiau, tik vienas slibinas visame filme gali vienais nasrais išspūsti dujas, o kitais – jas įžiebti.
Prieš Bedančiui atskraidinant Hikapą ir Astrid į Slibinų lizdą, mums parodomi keli kadrai kitų slibinų. Vienas iš jų savo naguose neša ne ką kitą, o begemotę Gloriją iš “Madagaskaro” filmų.
Pasirodžius kino teatruose, filmas buvo ypatingai giriamas už nepakartojamą 3D technologijos panaudojimą. Neretai filmas buvo laikomas pranašesniu skraidymo scenose negu tuo pat metu pasirodęs “Avatar“.