Delfi.lt - Filmo „Kopa. Antra dalis“ recenzija

Delfi.lt – Filmo „Kopa. Antra dalis“ recenzija

Štai, po beveik trijų metų laukimo, pagaliau mes matome antrąją pirmosios „Kopa“ ciklo knygos ekranizacijos dalį. Žinoma, tie žmonės, kurie nėra vartę knygos, pajus, tikriausiai, žymiai didesnį pasitenkinimą dėl filme vyraujančios nežinomybės ir intrigos. Na, o tie, kurie jau žino, kaip pasibaigs šis pirmas Polo Atreido gyvenimo etapas, pamatys išties puikią literatūrinio kūrinio adaptaciją. O kodėl ši, antra dalis, mano nuomone, yra žymiai geresė už pirmą, kurią taip pat laikau nuostabiu kūriniu? Netrukus aprašysiu.

Delfi.lt - Filmo „Viena gyvybė“ recenzija

Delfi.lt – Filmo „Viena gyvybė“ recenzija

Visą savo karjerą praleidęs prie televizinių projektų, tarp kurių buvo ir tokie žymūs britiški serialai kaip „Psichiatras“, „Lėti arkliai“, „Juodasis veidrodis“, „Pigios siaubo istorijos“ ir „Daktaras Kas“, režisierius Jamesas Hawesas pagaliau gavo šansą išplaukti į didesnius tarptautinius vandenis ir pristatyti savo pirmąjį karjeroje į kino ekranus atkeliavusį filmą.

Delfi.lt - Filmo „Gyvūnų karalystė“ recenzija

Delfi.lt – Filmo „Gyvūnų karalystė“ recenzija

Labiausiai žinomas plačiai auditorijai iš 2014 metų jaunatviško romantika perpildyto komedinio projekto „Meilė iš pirmo smūgio“, prancūzų režisierius ir scenaristas Thomasas Cailley‘is sugrįžta į didžiuosius kino ekranus su išties intriguojančiu projektu – iš mokslinės fantastikos, dramos ir nuotykių žanrų suplaktu kokteiliu „Gyvūnų karalystė“, kuris pirmą kartą buvo pristatytas 2023 metais prestižiniame Kanų kino festivalyje.

Delfi.lt - Filmo „Prasti reikalai“ recenzija

Delfi.lt – Filmo „Prasti reikalai“ recenzija

Trims „Oskarams“ nominuotas graikų režisierius Yorgosas Lanthimosas, kuris dėka makabriškai nejaukių ir itin daug diskusijų savo pasirodymo laikais sukėlusių filmų „Iltinis dantis“, „Omaras“ ir „Švento elnio nužudymas“ sulaukė tarptautinės sėkmės, sugrįžta į kino ekranus su dar vienu originalumu pasižyminčiu filmu „Prasti reikalai“.

delfi.lt - Filmo „Bitininkas“ recenzija

Delfi.lt – Filmo „Bitininkas“ recenzija

Užsitarnavęs nemenką pagarbą tarp kinomanų dėl puikaus kriminaliniam trileriui „Išbandymų diena“ parašyto scenarijaus ir dar vėliau nustebinęs savo režisūriniais sugebėjimais filmuose „Nakties klajūnai“, „Patruliai“ ir „Įniršis“, Davidas Ayer‘as per pastarąjį dešimtmetį nesugebėjo pristatyti nieko tokio, dėl ko žiūrovai jį nešiotų ant rankų.

lrt.lt - Nolano „Openheimeris“

lrt.lt – Nolano „Openheimeris“

Režisierių Christopherį Nolaną galėtume vadinti kino mokslininku, mėgstančiu savo juostose pristatyti sudėtingas teorijas ir aplink jas kurti siužetą. Kiek jos atitinka realius mokslinius tyrinėjimus, ar apskritai turi kokią nors logiką (čia žvilgsnis krypsta į tave, „Tenet“), paliksime spręsti fizikams, tačiau visai natūralu, kad po tiek juostų apie laiką ir fizikinius dėsnius kino kūrėjas atsigręžė į vieną iškiliausių 20 a. asmenybių – atominės bombos tėvu vadinamą fiziką J. Robertą Oppenheimerį. Filmas „Openheimeris“ („Oppenheimer“, 2023) vainikuoja visą režisieriaus kūrybą, kuri kartais labiau žavi techniniais nei kūrybiniais kino pasiekimais.

buvaukine.lt - Openheimeris recenzija

buvaukine.lt – Openheimeris recenzija

Masinis susidomėjimas „Openheimeriu“ (angl. „Oppenheimer“) yra geriausias įrodymas kiek galios tarp kino žiūrovų turi Christopherio Nolano vardas. Ar žmonės taip pultų žiūrėti trijų valandų dialogais ir politika pripildyta biografiją apie atominę bombą jei ją režisuotų kažkas kitas? Tikriausiai ne. Bet „Openheimerio“ populiarumas yra labai džiuginantis, kad tarp galybės komiksinių filmų, perdirbinių ir tęsinių yra vietos dar ir tokiems projektams. Kiekvienas C. Nolano kūrinys yra svarbus įvykis, garantuojantis stiprų reginį kino teatre ir „Openheimeris“, režisieriaus pirmasis biografinis filmas, šios tradicijos nesulaužo.