Geriausi 2022 metų nuotykių filmai

2022 metais šviesą išvydo daug įdomių nuotykių filmų. Po dvejų pandemijos metų kino pramonė pradėjo atsigauti – ekranuose pasirodė animaciniai ir veiksmo filmai, komedijos ir daugybė dramų su nuotykiais.

Mes išrinkome jums 9 geriausius nuotykių filmų, kurie buvo išleisti praėjusiais 2022 metais.

Prarastas miestas (2022)

Prarastas miestas (2022)

Atsiskyrėlė rašytoja Loretta Sage (Sandra Bullock) yra populiarių meilės nuotykių romanų serijos autorė, kurioje yra gražus viršelio modelis Alanas (Channing Tatum). Reklamuojant naujausią knygą su Alanu, Loretą pagrobia ekscentriškoji milijardierė Abigail Fairfax (Daniel Radcliffe). Jis tikisi, kad Loreta iš naujausios istorijos gali nuvesti jį prie prarastų senovės miesto lobių. Nusprendęs įrodyti, kad jis gali būti herojus realiame gyvenime, o ne tik knygų puslapiuose, Alanas eina jos gelbėti.

Pagrindinis „Prarasto miesto“ privalumas – chemija tarp veikėjų Bullocko ir Tatumo. Viena mano, kad ji eikvoja savo intelektą kurdama pigius romanus, o antra, dėl visų, bando įrodyti pasauliui, kad jis nėra tik gražus veidas. Apskritai paveikslėlis atrodo kaip dvasinis kito nuotykių paveikslo – 1984 m. filmo „Romansas su akmeniu“ – paveldėtojas, kur Michaelas Douglasas ir Kathleen Turner vaidina kaip nelaiminga pora, leidusi į rizikingą kelionę. Tik, kitaip nei Roberto Zemeckio juostoje, „Prarastame mieste“ – pamišęs Bradas Pittas, vaizduojantis bebaimį mačo.


Neatrastas (2022)

Neatrastas (2022)

Neitanas dirba barmenu, o laisvalaikiu domisi istorija. Ypač ta jos dalimi, kuri kalba apie lobius, prarastus turtus ir apie juos pasakojančias legendas. Tam yra dvi priežastys. Pirmoji – Neitanas yra tolimas žymaus keliautojo ir atradėjo Francio Dreiko palikuonis; antroji – noras surasti savo seniai vienoje ekspedicijoje dingusį vyresnįjį brolį.

Vieną dieną bare, kuriame dirba Neitanas, vaikiną užkalbina nepažįstamas vyras, kuris, kaip netrukus paaiškėja, yra jau patyręs lobių medžiotojas Viktoras „Salis“ Salivanas. Paslaptingai kalbantis Salis Neitanui užsimena apie „didžiausią istorijoje dar nerastą“ lobį, kuris taip pat galėtų saugoti ir užuominų apie jo brolio likimą. Suintriguotas Neitanas ilgai nedvejoja ir naujieji partneriai leidžiasi į nuotykį.


Juros periodo pasaulis. Viešpatavimas (2022)

Drąsus, istorinis ir kvapą gniaužiantis naujas nuotykis, apimantis visą planetą, paskutinė trilogijos „Juros periodo pasaulis“ dalis „Viešpatavimas“ vyksta praėjus ketveriems metams po dinozaurų parko salos sunaikinimo. Dinozaurai dabar gyvena ir medžioja kartu su žmonėmis visame pasaulyje.

Dabar kartą ir visiems laikams bus nuspręsta, ar žmonės išliks plėšrūnais planetoje, kuria dalijasi su pavojingiausiais padarais Žemės istorijoje.


Adomo projektas (2022)

Adomo projektas (2022)

Po avarinio nusileidimo 2022-aisiais, laiku keliaujančio naikintuvo pilotas Adomas Rydas susitinka su 12-mečiu savimi ir turi suvienyti jėgas, kad išsaugotų ateitį.


Jūros pabaisa (2022)

Jūros pabaisa (2022)

Kai jauna mergina atsiduria legendinio jūrų pabaisų medžiotojo laive, jie pradeda epinę kelionę į neatrastus vandenis.


Vilkas ir Liūtas

Vilkas ir Liūtas (2022)

Po senelio mirties 20-metė Alma (Molly Kunz) nusprendžia grįžti į savo vaikystės namus – mažą salą didingo miško viduryje. Būdama ten ji išgelbsti du bejėgius jauniklius: vilką ir liūtą. Tarp judviejų užsimezga nenutrūkstamas ryšys, tačiau jų pasaulis netrukus žlunga, kai miškininkas aptinka gyvūnus ir juos išsiveža. Du jaunikliai turi leistis į pavojingą kelionę, kad susivienytų vienas su kitu ir su Alma.


Trolis (2022)

Trolis (2022)

Giliai Norvegijos kalne yra pažadinamas kažkas baisaus. Įkalintas urve tūkstantį metų, valdžios apskritai laikomas folkloro pramanu, monstras viską naikindamas savo kelyje keliauja Oslo link, kur jo laukia kariuomenės blokada ir keli jį bandysiantys sustabdyti miesto gyventojai. Deep inside the mountain of Dovre, Norway, something gigantic awakens after being trapped for a thousand years. Destroying everything in its path, the creature is fast approaching the capital of Norway, with city-dweller struggling to stop something they thought existed only in Norwegian folklore.


Asas Maverikas (2022)

Asas Maverikas (2022)

1986-aisiais pasirodęs filmas „Asai“ („Top Gun“) tapo tikru savo laikmečio kino hitu, iki šių dienų išlaikančiu aukštas populiarumo pozicijas. Istorija apie maištingą prestižinės mokyklos auklėtinį, meistriškai valdantį naikintuvus bei netikėtai pamilstantį ugdymo įstaigos dėstytoją, į kino sales priviliojo milijonus žiūrovų visame pasaulyje. Tuo metu kylančia kino žvaigžde laikytas aktorius Tom Cruise tapo geidžiamiausiu Holivudo jaunuoliu, o „Asai“ iki šiol laikomas vienu geriausių aktoriaus vaidmenų, leidusių jo karjerai iššauti aukštyn.


Apollo 10½: kosmoso amžiaus nuotykis (2022)

Apollo 10½: kosmoso amžiaus nuotykis (2022)

Vyras pasakoja istorijas apie savo, kaip 10 metų berniuko, gyvenimą 1969 m. Hiustone, pyndamas nostalgijos pasakojimus su fantastiška kelionės į mėnulį istorija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *