Daniel Radcliffe

Daniel Alan Radcliffe yra vienturtis vaikas Alano ir Marcia Gresham šeimoje. Būsmoji žvaigždė gimė 1989 m. liepos 23 d. Londone. Danielio mama - aktorių agentė. Danielis svajojo vaidinti nuo penkerių metų. Ir vaidino: pirmas jo pasirodymas buvo 1999 m. Davido Copperfildo šou BBC televizijoje su tokiais aktoriais kaip Maggie Smith, Ian McKellen, Bob Hoskins. Tačiau tai neturėjo jokios įtakos Hario Poterio vaidmeniui gauti - kūrėjai ieškojo Hario tokio, kokį visi įsivaizdavo. Kiti pagrindinių vaikiškų vaidmenų atlikėjai jokios vaidybinės patirties neturėjo.
Beje, Danielio tėvai nenorėjo, kad sūnus kada nors “įsiveltų” į aktorystę. Pirmas jo bandymas buvo gauti vaidmenį filme apie Oliverį Stouną. Deja, nesėkmingas. Sūnaus entuziazmas neblėso ir tėvai leido jam pabandyti gauti pirmąjį vaidmenį Davido Copperfieldo šou. “Mama pati nusiuntė mano nuotrauką į BBC,” – pasakojo Danielis, kuris svajojo tapti aktoriumi. Gal ir gerai, kad vaidmenį gavo, nes ateityje neliko nepastebėta reikiamo žmogaus… 2001 m. jis suvaidino juostoje “Panamos siuvėjas” kartu su tokiomis žvaigždėmis kaip Pierce BROSNAN, Jamie Lee Curtis. Atrodo, šio vaiko svajonės pildosi… Aktoriaus paieškos Hario Poterio vaidmeniui užtruko net 9 mėnesius. JAV ir BRITANIJOJE atrankoje dalyvavo apie 16.000 berniukų.
D.Radcliffe`ą režisierius pastebėjo viename Davido Copperfieldo šou. Berniuko tėvai nenorėjo, kad jų sūnus vaidintų. Tačiau jo tėvą pažinojo vienas iš filmo prodiuserių. Atsitiktinumas? Danielis Radcliffe‘as prisijungė prie 2000-čių filmavimo bandymuose dalyvavusių vaikų. Režisierius pasakojo: “Jau rugsėjį turėjo prasidėti filmavimai, o Hario Poterio mes dar nebuvome radę. Atrodė, kad tokio vaiko net ir nėra, tačiau, kai į studiją bandymams atėjo Danielis, supratome, – PAGALIAU…Toks pat jausmas apėmė, kai pamatėme būsimus Hermioną ir Ronį. Tai nuostabūs ir talentingi vaikai. Mums pasisekė…” Knygos autorė irgi palaimino visus pagrindinių vaidmenų atlikėjus – jie atitiko tai, kaip juos įsivaizdavo J.K.Rowling. Pasirinktas Danielis dėl filmavimo prarado beveik visus mokslo metus ir tai nėra jau taip nereikšminga. Pagal įstatymus per dieną jam tekdavo prie pamokų praleisti mažiausiai 3 val., todėl filmavimo aikštelėje buvo įrengta ir klasė.
  1. Už vaidmenį filme “Haris Poteris ir išminties akmuo” Danielis Radcliffe‘as gavo 110 000 JAV dolerių, antrasis filmas 13-mečiui atnešė 3 milijonus JAV dolerių.
  2. “Tarp manęs ir Hario yra vienas mažytis ryšys – aš irgi labai norėčiau turėti pelėdą…Mažytis, bet nors šioks toks…”, – sako Danielis.
  3. Danielis lankė berniukų mokyklą ir su draugais klausosi pankroko muzikos: “Sex Pistols”, “New York Dolls”, “The Stanglers”.