Interesų zona (2023)

The Zone of Interest • Зона интересов

2023105 minN-13, ,
 
Metai:
Šalis:
Kino studija:
Kitas pavadinimas:Strefa interesów (Lenkija)
Filmas kolekcijose:
Biudžetas:$15,000,000.00
Pajamos:$16,198,615.00
Reklama

Aprašymas

Aušvico koncentracijos stovyklos komendantas Rudolfas Hoessas su žmona Hedwiga sau ir savo vaikams kuria svajonių gyvenimą čia pat už stovyklos sienos. Žodžiais ir vaizdais nenusakomas smurtas tiek idiliškus namus, tiek žiūrovą pasiekia tik fone nuolat lydinčių vaiduokliškų balsų pavidalu. Britų režisieriaus Jonathano Glazerio istorinė Holokausto drama, paremta rašytojo Martino Amiso novele, Kanų kino festivalyje pelnė „Didįjį prizą“. Meistriška „Interesų zona“ – vienas labiausiai sukrečiančių ir svarbiausių metų filmų.

Filmo premjera įvyko 2023 m. gegužės 19 d. 76-ajame Kanų kino festivalyje ir sulaukė plataus pripažinimo. Jis pelnė Didįjį festivalio apdovanojimą bei FIPRESCI premiją. 96-ųjų „Oskarų“ teikimo ceremonijoje drama buvo nominuota 5 apdovanojimams (įskaitant geriausio metų filmo, geriausio metų tarptautinio filmo ir geriausio režisieriaus apdovanojimus). Jis taip pat buvo nominuotas 3 „Auksiniams gaubliams“ ir 9 BAFTA apdovanojimams.

Filmo gamyba

Išleidęs filmą „Po tavo oda“ režisierius J. Glazer susidomėjo tuo metu dar neišleistu Martin Amis romanu „Interesų zona“. Pagrindiniai romano veikėjai buvo laisvai paremti Aušvico koncentracijos stovyklos komendantu Rudolfu Hiosu ir jo žmona, tačiau Glazer nusprendė adaptacijoje pasinaudoti pačiomis istorinėmis asmenybėmis. Jis kelis kartus lankėsi Aušvice, o Hiosų rezidencijos vaizdas jį labai paveikė. Režisierius bendradarbiavo su Aušvico muziejumi ir kitomis organizacijomis, gavo specialų leidimą patekti į archyvus, kuriuose išnagrinėjo išgyvenusiųjų ir asmenų, dirbusių Hiosų namuose, liudijimus. Sujungęs šiuos liudijimus, Glazer palaipsniui sukūrė išsamų su šiais įvykiais susijusių asmenų portretą.

2019 m. režisierius patvirtino, kad projektas bus kuriamas, o „A24“, „Film4“, „Access Entertainment“ ir „House Productions“ jį bendrai finansuos ir prodiusuos.

Originalus Hiosų namas nuo karo pabaigos yra privati rezidencija. Scenografas Chris Oddy keletą mėnesių praleido už stovyklos sienos esantį apleistą namą paversdamas Hiosų rezidencijos kopija, o 2021 m. balandį pradėjo sodinti sodą, kad prasidėjus filmavimui jis jau žydėtų. Pagrindiniai filmavimo darbai prasidėjo Aušvice 2021 m. vasarą ir truko maždaug 55 dienas. Papildomi filmavimai vyko Jelenia Guroje 2022 m. sausio mėn.

Jonathan Glazer nenorėjo, kad stovykloje vykstantys žiaurumai būtų matomi, tik girdimi. Tuo tikslu garso dizaineris Johnnie Burn parengė 600 puslapių dokumentą, kuriame buvo aprašyti atitinkami Aušvico įvykiai, liudininkų parodymai ir didelis stovyklos žemėlapis, kad būtų galima tinkamai nustatyti atstumą ir garsų aidą.

 

Reklama

Specialus Go3 televizijos pasiūlymas tinklapio VisiFilmai.lt lankytojams: su kodu VISI30 Go3 televizijos planą “TV ir filmai” galite įsigyti su 30% nuolaida taikoma pirmiems trims mėnesiams! Kodu VISI30 galite pasinaudoti iki 2024 vasario 29 d. Daugiau informacijos

Aktoriai ir filmavimo komanda

Sandra Hüller

Hedwig Höss

Nele Ahrensmeier

Inge-Brigit Höss

Lilli Falk

Heideraud Höss

Anastazja Drobniak

Annagret Höss

Cecylia Pekala

Annagret Höss

Kalman Wilson

Annagret Höss

Julia Babiarz

Young Polish Housemaid

Režisierius

Jonathan Glazer

Režisierius

Rašytojas

Scenaristas

Jonathan Glazer

Scenarijaus autorius

Prodiuseris

Tessa Ross

Prodiuseris
Būkite pirmas, įvertinęs „Interesų zona (2023)“ filmą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kol kas atsiliepimų nėra.

A24
Interesų zona (2023)

Kino nuotaikos

absurdiškas aistringas aktualus ambicingas apgailėtinas apokaliptinis atmosferinis autentiškas avantiūrinis baisus bauginantis brutalus chaotiškas daugialypis daugiasluoksnis didingas didvyriškas distopinis dramatiškas drąsus dvasingas dviprasmiškas džiaugsmingas egzotiškas ekscentriškas emocingas energingas epinis filosofiškas futuristinis gaivus galingas gąsdinantis gilus gražus grėsmingas grubus įdomus ikoniškas įkvepiantis informatyvus intensyvus intriguojantis introspektyvus intymus įsimintinas įspūdingas išradingas istorinis įtemptas įtikinantis įtraukiantis jaudinantis jausmingas jautrus juokingas kerintis kerštingas kinematografinis klasikinis komiškas kontroversiškas kruvinas kūrybingas kvailas lavinantis linksminantis magiškas meistriškas meninis mielas mįslingas muzikalus narsus neatsispiriamas negražus nenuspėjamas nepamirštamas nerealus nerimą keliantis nerūpestingas nesenstantis nestandartinis netikėtas netradicinis niūrus nostalgiškas novatoriškas nuoširdus nuostabus painus pakylėjantis paliečiantis paslaptingas patrauklus poetiškas prieštaringas protingas provokuojantis psichologinis puikus realistiškas romantiškas ryškus satyriškas siaubingas šiurkštus smagus šmaikštus šokiruojantis spalvingas sprogstantis stebuklingas stilingas subtilus sudėtingas sukrečiantis suktas sunkus tamsus tragiškas trikdantis unikalus užburiantis vaizdingas žaismingas žavingas žiaurus