Tina Fey

Vaidino

2010

Megamaindas (2010)

- Roxanne Ritchi (įgarsinimas)

Elizabeth Stamatina „Tina“ Fey (g. 1970 m. gegužės 18 d. Pensilvanijoje, Jungtinėse Valstijose) – amerikiečių aktorė, rašytoja, televizijos laidų prodiuserė ir scenaristė. Karjerą pradėjo dirbdama NBC televizijos šou Saturday Night Live (1997–2006). Labiausiai žinoma kaip serialo 30 Rock kūrėja, pagrindinė aktorė ir prodiuserė. Žymesni filmai, kuriuose vaidino Tina Fey – Mean Girls (2004), Baby Mama (2008), Date Night (2010) ir Admission (2013).

Tina Fey už savo veiklą televizijoje ir už jos ribų yra laimėjusi daug įvairių prestižinių apdovanojimų. Tarp jų – septyni „Emmy“ apdovanojimai, du „Auksinių gaublių“ apdovanojimai, penki Ekrano aktorių gildijos apdovanojimai, keturi Amerikos rašytojų gildijos apdovanojimai, taip pat nominacija „Grammy“ apdovanojimuose už savo autobiografinę knygą Bossypants, kuri dienraščio „The New York Times“ geriausiai parduodamų knygų sąraše išbuvo penkias savaites.

2013 m. sausio 13 d. Tina Fey, kartu su savo ilgalaike drauge ir kolege Amy Poehler, vedė kasmetinę „Auksinių gaublių“ apdovanojimų ceremoniją. Jų pasirodymas sulaukė daug teigiamų kritikų atsiliepimų.