Top 8 filmai apie stiprias ir talentingas moteris

Top 8 filmai apie stiprias ir talentingas moteris

Kovo mėnuo Amerikoje yra moterų mėnuo, per kurį prisimenamos drąsios ir įkvepiančios moterys, keičiančios pasaulį. Ta proga žemiau pateiktas filmų sąrašas yra apie stiprias, revoliucionieres moteris, kurios dėl savo darbų tapo didvyrės, nes įrodė, jog moterys yra ne prastesnės už vyrus.

Šie filmai – yra tikros istorijos apie didžias moteris, kurių negalima pamiršti, nes tik jų dėka mes šiandien nesame diskriminuojamos, galime balsuoti ir dirbti įvairiausius darbus.

Pirmasis pasakojimas yra apie moterį, vardu Temple Grandin. Ji buvo kitokia, nes sirgo autizmu. Filmas parodo,  jog liga jai nesutrukdė pasiekti savo tikslo – tapti mokslininke. Dėl savo unikalių gebėjimų ji sukūrė nuostabių išradimų ir tapo žinoma bei pripažinta mokslininke.

„Paslėpti skaičiai“ pasakojimas – taip pat apie mokslininkes, tris juodaodes moteris, kurios įvykdė vieną svarbiausių užduočių NASA istorijoje, kai apskaičiavo skrydžio trajektoriją, leidusią JAV apskraidinti pirmąjį astronautą aplink Žemę.

„Pagaminta Dagenhame“, „Nes jis yra moteris“ ir „Sufražistė“ filmų pasakojimai yra apie moterų diskriminaciją. Jų kovą dėl teisės balsuoti, dirbti ir gauti tokį patį atlyginimą kaip ir vyrai.

„Dykumų gėlė“ narplioja jautrią temą, apie kurią moterys palyginti neseniai pradėjo garsiai kalbėti. Filme pasakojama apie modelį Waris Dirie, kuri kovoja prieš moterų genitalijų šalinimą. Šiuo metu apipjaustymai draudžiami, tačiau Afrikoje galioja tik tradiciniai įstatymai ir neapipjaustyta moteris laikoma netinkama vedyboms. Šis suluošinimas paženklino Waris likimą, todėl ji jau trečią dešimtmetį aktyviai kovoja su moterį luošinančia tradicija.

„Coco prieš Chanel“ filmas yra apie ko gero garsiausią visų laikų mados pasaulio moterį Coco Chanel, kuri pakeitė moterų aprangos stilių ir įvedė neblėstantį elegantiškumą. Šiandien šį vardą žino visas pasaulis, tačiau prieš jai tampant žinoma, ji buvo tiesiog Coco.

Paskutinis sąrašo filmas yra apie Amelia Earhart – pirmąją moterį lakūnę, kuri 1937 metais viena perskrido per Atlanto vandenyną. Ji tapo tikra įkvėpėja visoms jaunoms merginoms, svajojančioms, tačiau nedrįstančioms siekti savo beprotiškų tikslų.

1. Temple Grandin (angl. Temple Grandin, 2010)

„Aš esu Temple Grandin ir aš ne tokia kaip kiti žmonės“

2. Paslėpti skaičiai (angl. Hidden figures, 2016)

“Paul Stafford: Nėra tokio protokolo, kuris skelbia, jog moterys gali dalyvauti susirinkimuose.
Katherine Johnson: Nėra tokio protokolo, kuris skelbia, jog vyras gali skraidyti aplink žemę, pone.”

3. Pagaminta Dagenhame (angl. Made in Dagenham, 2010)

„Aš esu Lisa Burnett, man 31 metai. Su pagyrimu baigiau vieną geriausių pasaulio universitetų, o mano vyras su manimi vis tiek elgiasi kaip su kvaile“

4. Nes ji yra moteris (angl. On the basis of sex, 2018)

„Šalis nėra tam pasiruošusi. Iš pradžių pakeisk žmonių mąstymą, tuomet įstatymus“

5. Sufražistė (angl. Suffragette, 2015)

„Mes laužome langus, deginame daiktus, nes karas yra vienintelis dalykas, į kurį vyrai reaguoja“

6. Dykumų gėlė (angl. Desert flower, 2009)

„Kai buvau vaikas, nenorėjau būti moterimi. Kodėl turėjau norėti, kai buvo taip sunku ir skaudu ja būti? Tačiau šiandien, kai jau esu suaugusi moteris, didžiuojuosi savimi ir kuo tapau. Leiskite mums pakeisti suvokimą, ką iš tiesų reiškia būti moterimi“

7. Coco prieš Chanel (angl. Coco before Chanel, 2009)

 „Moteris, kuri nusikirpo plaukus, ruošiasi pakeisti savo gyvenimą“

8. Amelia (angl. Amelia, 2009)

George Putnam: Kodėl nori skraidyti?
Amelia: Aš noriu būti laisva“
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *